Little things||5. díl

1. dubna 2013 v 21:55 | Gabi


Byt nacházející se v centru byl plný dětského smíchu. Hnědovlasý muž honil svého ročního synka, který se před pár dny naučil chodit, zatímco jeho manželka spala. Tedy, on myslel že spala, ale ona je pozorovala opřená o zeď s pažemi skříženými na hrudi. Byla šťastná. Prošli si už tolika těžkými situacemi, že je šťastná za každou klidnou chvíli, jako je tato. Nemá smysl tvrtit, že je nic netrápí, nebo že nemají nějaké problémy, ale dalo by se říct, že to nejhorší už mají za sebou. Při pohledu na své dvě nejdůležitější osoby se musela usmívat.
"Mamíííííííííííí," vypískl náhle modrooký chlapeček, kterému si na obličeji pohrával široký úsměv, a svým nemotorným krokem se k ní rozběhl. Přidřepla si a pořádně rozevřela náručí, aby ho mohla obejmout.
"Dobré ráno," řekla vesele. Pevně ho objala, rozcuchala mu vlásky a chvilku se s ním mazlila. Když ho polechtala na bříšku, hlasitě se rozesmál a utekl jí směrem do kuchyně. Vstala ze země, odhrnula si stranou vlasy a vydala se za ním. U linky už stál Louis a malý Flynn se už smál vedle něj. S úsměvem zakroutila hlavou a pomalu k nim přišla. Chlapečkovi dala pusu na čelíčko, což ho opět rozesmálo. Všichni mu říkali smíšek a tvrdili, že je po svém tátovi. Nikdo ale neznal jeho neúmyslnou temnou stránku, kterou znala jen ona a kluci ze skupiny. Snažili se proti tomu bojovat a stále bojují. Člověk nikdy neví.
Pomalu přešla i k němu, objala ho zezadu kolem pasu. Jeho hruď se roztřásla smíchy. Políbila ho mezi lopatky a nasála jeho dospělou vůni. "Dobré ráno," zašeptala mu do zad. Otočil se k ní, přitáhl si ji k sobě za bradu a dal jí vášnivý ale přesto něžný a láskyplný polibek. Oba se do něj usmáli.
"Tak," usmála se, když se odtáhli. "Co bude k snídani?" povytáhla obočí. Louis ji objal kolem ramen a otočil k lince.
"Vypadá to na míchaná vajíčka, opečenou slaninu a podobné věci," ukázal na jídlo na dvou talířích. Rychle ho políbila na tvář a bez otálení popadla jeden talíř, sundala Flyna a usadila se s ním u stolu. Louis ji napodobil a za chvíli už všichni společně jedli. Tichý byt rušil zvuk jejich smíchu při kterém se Eleanor hlavou honili myšlenky, které se jí nelíbily, ale nechtěla to na sobě nechat znát.
Později, když uklízeli nádobí a malý si hrál ve svém pokoji, se Louisova tvář zavalila obavami. Všimla si toho, ale raději nic neříkala. Až bude chtít, poví jí to sám.
"Pojedeme do Japonska," vydechl najednou. Zasekla se v pohybu, dech se jí zrychlil.
"Cože?" vykulila oči. Rukou si prohrábl hnědé vlasy a otočil se k ní čelem.
"Pojedeme do Japonska," zopakoval důrazněji. Přinutila se znovu obrátit svou pozornost umývání nádobí. Do jejího srdce se vrátil smutek, který zažívá vždy, když zjistí, že opět musí odjet.
"Kdy?" špitla téměř neslyšně. Vycítil její smutek a proto ji zezadu objal kolem pasu. Odhrnul jí vlasy z ramene a opřel si o něj hlavu. Vedchl její lehkou květinovou vůni.
"Za pár týdnů," řekl těsně u jejího ucha. Smutně si povzdechla a mlčela. Znervózňovalo ho to. Až když se její tělo otřáslo, pochopil. "El," zašeptal jí konejšivě. Vtáhl si ji čelem do náruče. Za temeno si její hlavu přitiskl ke svalům své hrudě, zatímco ji druhou rukou hladil na zádech.
"Slíbil jsi, že společně strávíme Vánoce a Nový rok. Měly jsme být u našich a oslavit tvoje i Flynovy narozeniny," řekla rozstřeseným hlasem a zvedla hlavu. Palcem jí setřel slzy a dal jí pusu na čelo.
"Já vím, sám jsem z toho byl překvapený. Vynahradím vám to," slíbil a znovu si ji vtáhl do náruče, než stihla protestovat.
"To říkáš vždycky, když něco prošvihneš," zakňučela. "Myslím to vážně," řekl pevně. V očích jí zablikalo. "Budu dělat že ti věřím."
Elounor
Flynn
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ellie Ellie | Web | 10. dubna 2013 v 18:30 | Reagovat

o.O chudá El! :-( Moc jí nezávidím! Snad se to nějak vyřeší :-)

2 Ellie Ellie | Web | 10. dubna 2013 v 18:31 | Reagovat

[1]: chudák EL! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama