Kamarád? Pche!

5. května 2012 v 14:32 | Gabi
"Pojď, všichni už čekají," vykoukla ze dveří Abby. Odešla a já jsem si promítala poslední roky....


Před třemi roky:
'Klíče, peněženka, mobil' přeříkavala jsem si v duchu a vycházela jsem ze dveří.
"To je dost!" nasupeně mě přivítala Abby, která čekala u zastávky. "Promiň, máma mě zdržela," omluvně jsem na ni mrkla a šlo se. "A kde je Harry?" Harry je můj a Abbyin nejlepší kamarád už od pěti let a je to Ten Harry Styles z 1D. "Omlouval se, že nemůže, protože natáčejí videoklip," protočila očima a obě jsme se tomu zasmály.
Vyrazily jsme. Prošly jsem snad všechny obchody v centru. Vycházely jsme ověšené jako vánoční stromečky. Přede dveřmi jsem se srazila s jedním klukem. Byl asi 180cm vysoký, měl krásné oči, myslím že byly hnědo-zeleno-modré a pod tričkem se mu rýsovaly svaly. "Promiň já jsem nechtěl," začal mi čistit tričko, které mi polil ledovou kávou. Ty dotyky byly příjemné, ale na první setkání až moc důvěrné. "Ehm, to je v pohodě," ucukla jsem a natáhla jsem k němu ruku. "Jsem Bára a ty? Měla bych vedět jméno kluka, který mi právě čistí skvrnu na prsou," usmála jsem se na něho a on zčervenal. "Já půjdu, uvidíme se večer," řekla Abby a klidila se. "Jmenuju se Daniel," podali jsme si ruce a on mě pozval na kafe. Povídali jsme si o všem možném a ani jsme si nevšimli, že už se setmělo. * We've got a bit of love/hate...* ozval se můj mobil. Omluvně jsem se na něj podívala a zvedla jsem to. "Kde se flákáš Barboro? Ty jsi zapomněla na tu party! Abby už tady je!" Kruci já jsem na to zapomněla. "Harry promiň, už jsem na cestě!" Dan se na mě nechápavě díval a tak jsem mu to vysvětlila. "Dáš mi svoje číslo? Moc rád bych tě ještě viděl." Vyměnili jsme si čísla a já jsem se běžela upravit domů. K Harrymu jsem dorazila s dvouhodinovým zpožděním. "Dneska sis dala načas," hned se na mě vrhl, "A copak tě tak zdrželo?" šibalsky se usmál, za což jsem mu uštědřila ránu do břicha. "Nic,co by tě mohlo víc zajímat," ušklíbla jsem se a nakrčila jsem nos. Ostatní kluci se se mnou taky přivítali a já jsem šla najít Abby. Nikde nebyla a tak jsem usoudila, že je někde se Zaynem. Rozhlížela jsem se a hledala jsem alespoň Danielle nebo Eleanor, ale uviděla jsem jen Harryho s nějakou modelkou. Píchlo mě u srdce, ale víc pozornosti jsem tomu nevěnovala. Je to přece můj nejlepší kamarád.

S Danielem jsem se začala stýkat pravidelně. Harry se o našem vztahu snažil zjistit co nejvíc,ale nepochodil. Párkrát jsme se kvůli tomu pěkně chytli. Za pár měsíců jsme spolu začali žít, ale měla jsem pocit že mi něco chybí. "Copak se děje?" optal se Daniel. "Nic," moje odpověď ho neuspokojila. "To ti tak budu věřit. Povídej!" "Opravdu nic vážnýho," usmála jsem se na něj a odešla jsem na zahradu.Probudil mě ten známý zvuk budíku. Naštvaně jsem po něm plácla rukou. "Proč musíš být tak zlej!" vyštěkla jsem na něho a dala jsem si přes hlavu polštář. Z postele mě vytáhl Daniel a vzal mě na procházku Londýnem. Vzal mě do parku. Seděla jsem na lavičce a on si přede mě klekl na jedno koleno a vytáhl z kapsy krabičku. "Baru, vezmeš si mě?" nemohla jsem jinak, než říct ANO. Skočila jsem mu kolem krku. Chvíli jsme se líbali a pak mě vzal na oběd.
Večer se mám sejít s Harrym, nevím jestli mu to mám říct.
Harry: Bára se teď změnila a vůbec na mě nemá čas. Je pořád s Danielem a já si začínám uvědomovat, že je pro mě něco víc než jen kamarádka. Dneska jsem se konečně rozhoupal k tomu, říct jí to.
Vešel jsem do 'naší' čínské restaurace a uviděl jsem ji s jejím typickým úsměvem, který mě dostával do kolen. "Ahoj Bažunko!" obejmul jsem ji a sedl jsem si. "Cos potřeboval?" páni ta se s tím dneska moc nepáře. "Já... chtěl jsem.... vědět jak se pořád máš!" Srabe! Jsi srab! Ozývalo se mi v hlavě. Je to pravda, jsem srab, ale nechci s ní ztratit kontakt, což by asi po tomhle oznámení následovalo. Byli jsme spolu až do noci a pak jsem ji doprovázel domů. Před jejím domem jsme se obejmuli a já jsem ji nehctěl pustit. "Harry pusť mě," žadonila, ale dovolil jsem jí jen zvednout hlavu. Nevydržel jsem a políbil jsem ji.

Bára: Políbil mě! Nebyl to takový polibek jako od Dana, ale byli v něm skryté emoce. Vášeň, láska, cit, touha a smutek. Nabil mě zvláštní energií a naskočila mi z toho husí kůže. Chtěla jsem,aby to nikdy nezkončilo. Měla jsem možnost, kterou nabízelo srdce. Oplácet polibky a být s ním, ale svědomí myslelo jinak. Odtrhnout se a dělat, že se nic nestalo.Hlas mého svědomí byl silnější. "Harry já nemůžu!" vytrhla jsem se mu a utekla jsem do domu.
Daniel spal a tak jsem se zašla umýt. Ujasni si koho chceš! Křičelo na mě svědomí a já jsem se vracela k tomu polibku. Prsty jsem si přejížděla po rtech. Dívala jsem se do zrcadla na sebe, ale přece jsem to nebyla já. Vždycky vím co chci, ale tentokrát? Nevím, opravdu mám okno. Ať udělám jakkoli ublížím tím někomu na kom mi záleží. Se svými úvahami jsem za chvíli usnula ve vaně.
Celá promrzlá jsem se probrala ve dvě ráno. Byla jsem úplně rozlámaná. S velkou námahou jsem vylezla a šla jsem spát do postele.

Tak šly dny, týdny a já jsem ztratila kontakt s Harrym a už ani nevím jestli si chci Dana vzít. Dan odjel na služební cestu a tak doufám že si to v hlavě srovnám než se vrátí. Přišla mi SMS od Harryho. Chvíli jsem váhala, ale nakonec jsem ji otevřela. *Moc se omlouvám za ten výstup, ale chci abys věděla že tě mám rád víc než jako kamarádku. Přeju ti hodně štěstí s Danem. Harry xx *
Dlouze jsem přemýšlela co mu napsat a nakonec jsem ho pozvala k sobě.
Během patnácti minut byl u mě. Přišla i Abby a užívali jsme si jako dřív. Sice se změnilo moje rozpoložení citů, ale už vím co chci. Abby nechtěla přespat a tak jsem zůstala s Harrym sama. "Harry," přerušila jsem ticho, " Já chci abys věděl, že k tobě cítím to co ty ke mně, ale mám pocit že něco cítím i k Danovi.." Tupě se díval do prázdna. "Vím že nemám šanci ho nahradit," pronesl smutně a chystal se odejít. Chytila jsem ho za ruku. "Nechci aby naše přátelství skončilo, Harry!" Usmál se a odešel.

Uběhly dva týdny od toho večera a já jsem seděla s Danem u televize (stejně jako každej den). Hlodalo mě svědomí a fakt, že miluju Harryho. "Dane, musím s tebou mluvit." "Mmmm," jediný na co se zmohl. "Posloucháš?" "Jasně," řekl duchem nepřítomen a já jsem mu vypla televizi. "Co to děláš ty ženská bláznivá?" zakřičel na mě . Takovýho ho neznám. "Chci s tebou mluvit," podíval se na mě a pobídl mě gestem ruky. "Já si tě nemůžu vzít, ne že bych tě neměla ráda, ale nejsi jedinej..." přerušil mě. "Harry?" němě jsem přikývla. "Víš, já jsem si toho všiml už dřív a počítal jsem s tím. Myslím, že ses rozhodla správně, obejmul mě a já jsem mu vrátila zásnubní prstýnek. *We've got a bit of love/hate * zvedla jsem to. "Cože?" vypadlo ze mě a už jsem běžela ven. "Co se děje?" Volal ještě za mnou Dan, ale už jsem neodpovídala. Zajímalo mě už jen jak se co nejrychleji dostat do nemocnice.
"Kde leží Styles?" ptala jsem se ještě udýchaná sestřičky a ta mě nasměrovala. Kolem jeho postele seděli kluci a El s Dani a také Harryho rodina. No a nechyběla ani Abby.
Vzala jsem si ji stranou. "Co se stalo?" podívala se na mě uslzenýma očima. "Srazilo ho auto, když přebíhal silnici." "A co říkal doktor?" "Prý má velkou šanci se z toho dostat," znovu na mě pohlédla, "Když byl ještě při vědomí, řekl mi, že ti mám vyřídit že tě miluje. Nevěděla jsem to. Proč jsi mi to neřekla?" "Nemohla jsem, vyžvanila bys to Danovi. Teď už je to jedno, rozešla jsem se s ním." Vykulila oči a já jsem se vrátila k Harryho postely. Chytila jsem ho za ruku a ostatní pochopili. Postupně se s ním rozloučili a odešli. Začala jsem s ním mluvit. "Rozešla jsem se s Danem, chtla jsem jít za tebou a říct ti, miluju tě, ale pak mi volali," začala jsem brečet a pokračovala jsem v povídání. Za chvíli jsem začala vzpomínat. Slzy mi tekly proudem a kapaly na povlečení. "Nebreč, uděláš mi tady z toho jezero," slabě mi stiskl ruku. "Harry!" radostí jsem ho obejmula. "Slyšel jsi co jesme ti říkala?" "Myslím že ne. Slyšl jsem jen miluji tě a to mi stačilo," usmál se a já jsem ho políbila.

Za dva měsíce ho pustili domů. Chodila jsem za ním každý den. S Danem se ještě stýkám, ale jako s kamarádem, protože teď randí s Abby. Začala jsem s Harrym chodit. Vždycky jsem těžce snášela jeho odlety na turné, ale pak když se vrátil to bylo jak kdybychom se právě poznali. Chodily jsme spolu rok, pak druhý, ale nikdy celou dobu. Byly to období kdy jsme se rozešli a pak jsme byli zase spolu. Jednou jsem přišla domů pozdji a snažila jsem se rožnou. "Ani to nezkoušej, řekla osoba která mě držela kolem pasu. "Harry, nic nevidím! Přece nechceš abych se přizabila!" otočila jsem se k němu čelem. (teda tam kde jsem myslela že má čelo.) "Dej mi ruku," podala jsem mu ji a on mě táhl někam po schodech. Stanuli jsme na terase která byla ozářena stovkami svíček. "To je krása, Harry!" rozplývala jsem se a políbila jsem ho. Byla tam nachystaná večeře. Najedli jsme se a Harry si přede mě klekl s krabičkou v ruce. "Vezmeš si mě?" nejistě se usmál. "Samozřejmě že..." protáhla jsem to a on ztrácel sebejistotu, "Ano!" vyskočil na nohy a zatočil mnou ve vzdychu.

Současnost:
Sešla jsem dolů kde už na mě čekal táta. Nabídl mi rámě a doprovodil mě k autu. Zastavili jsme před katedrálou a mě se sevřel žaludek. Máma mě chytila za ruku a ujistila mě, že je všechno v pohodě. Vstoupila jsem zaháknutá v tátovi a varhany začali hrát. Šla jsem dlouhou uličkou lemovanou kytkami a na jejím konci čekal ten, kterého celým srdcem miluji. Ten, co mi ukázal pravou lásku. A ten, se kterým chci být až do konce života.
Tato část mého života mi ukázala, že je důležité říkat to co cítíš, hned jak na to přijdeš, protože ne vždycky to končí Happy-endem.

Jstli jste to přečetli tak : Tahle jednodílovka je moje první, myslím že je nic moc. A napsala jsem ji pro Báru B. ;) Včera byla venku sranda :D Kdyžtak napiště do komentářů připomínky, protože mě láká napsat volné pokračování. Díky :)


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lou Lou | Web | 31. července 2012 v 20:21 | Reagovat

je to úžasný!

2 Gabi Gabi | Web | 31. července 2012 v 21:28 | Reagovat

Díky moc  :D

3 Miška Miška | 23. února 2013 v 0:46 | Reagovat

to je nádherný :*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama